Cristiano Ronaldo dhe Mohamed Salah janë ndër favoritët kryesor për të fituar këtë vit “Topin e Artë”.

Portugezi mendon se egjiptiani mund ta rivalizoj për titullin prestigjioz vetëm në një rast.

Ai mund të jetë kandidat i fortë nëse shërohet prej lëndimit të pësuar në shpatull në finalen e Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit.

Ronaldo dhe Salah (Getty Images)

Portugalia e Ronaldos dhe Egjipti i Salahut mund të takohen realisht në 1/16 e fundit të Kupës së Botës.

“Mohamed Salah ka qenë një ndër rivalët e mi këtë vit. Shpresoj se lëndimi i tij në finale në Kiev nuk do ta mbajë atë jashtë Kupës së Botës”.

Ronaldo jo vetëm lojtar, por edhe njeri i madh - ai gjen gjithmonë kohë për tifozët e tij Ronaldo jo vetëm lojtar, por edhe njeri i madh - ai gjen gjithmonë kohë për tifozët e tij

“Shumë njerëz flasin për betejën mes Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit, por ka lojtarë të tjerë që kanë shanse për të hyrë në garën për Topin e Artë. Salah është një prej tyre”, ka pohuar reprezentuesi portugez.

Egjiptiani ende po lufton me kohën për t’u shëruar pasi së fundi ka dëmtuar sërish krahun kur një tifoz aksidentalisht i kapi krahun e lënduar. /Telegrafi/