LAJMI I FUNDIT:

Ronaldo është vetëm njëri nga 19 lojtarët që kanë fituar Ligën e Kampionëve me klube të ndryshme

Ronaldo është vetëm njëri nga 19 lojtarët që kanë fituar Ligën e Kampionëve me klube të ndryshme

Liga e Kampionëve do të rikthehet në fund të kësaj jave për të përfunduar edicionin 2019/20 që ishte ndërprerë në mesin e muajit mars nga Coronavirusi.

Gara më e madhe për klube në Evropë ka mbetur në 1/8 e finales, derisa me 7 dhe 8 gusht do të përcaktohen skuadrat e fundit që do kalojnë në çerekfinale.


Sidoqoftë, janë 19 lojtarë që gjatë karrierës së tyre kanë arritur të fitojnë Ligën e Kampionëve me klubet e ndryshme, derisa Cristiano Ronaldo mbreti i garës:

1# Cristiano Ronaldo

Manchester United: 2007/08

Real Madrid: 2013/14, 2015/16, 2016/17 dhe 2017/18

p1eev15ucq10th1o661okhtp017v7d.jpg

2# Toni Kroos

Bayern Munich: 2012/13

Real Madrid: 2015/16, 2016/17 dhe 2017/18

3# Gerard Pique

Manchester United: 2007/08

Barcelona: 2008/09, 2010/11 dhe 2014/15

p1eev19j4s1epp1dpm1ljk40bn2ch.jpg

4# Clarence Seedorf

Ajax: 1994/95

Real Madrid: 1997/98

AC Milan: 2002/03 dhe 2006/07

5# Samuel Eto’o

Barcelona: 2005/06 dhe 2008/09

Inter Milan: 2009/10

p1eev1cuokthj1h971lgmqh4dg7j.jpg

6# Ferndheo Redondo

Real Madrid: 1997/98 dhe 1999/00

AC Milan: 2002/03

7# Xherdan Shaqiri

Bayern Munich: 2012/13

Liverpool: 2018/19

p1eev1fer9kglrqu1tfup5l4atl.jpg

8# Jose Bosingwa

FC Porto: 2003/04

Chelsea: 2011/12

9# Paulo Ferreira

FC Porto: 2003/04

Chelsea: 2011/12

p1eev1mbdo8j813c2vrusnp13p2n.jpg

10# Daniel Sturridge

Chelsea: 2011/12

Liverpool: 2018/19

11# Deco

FC Porto: 2003/04

Barcelona: 2005/06

p1eev1o1o61nf11lgt11gt1srfjdtp.jpg

12# Thiago Motta

Barcelona: 2005/06

Inter Milan: 2009/10

13# Xabi Alonso

Liverpool: 2004/05

Real Madrid: 2013/14

p1eev1p0gv1lkjdfio8114b21midr.jpg

14# Owen Hargreaves

Bayern Munich: 2000/01

Manchester United: 2007/08

15# Paulo Sousa

Juventus: 1995/96

Borussia Dortmund: 1996/97

p1eev1q3kg1rf61brh1fqd11ifbsct.jpg

16# Didier Deschamps

Marseille: 1992/93

Juventus: 1995/96

17# Edwin van der Sar

Ajax: 1994/95

Manchester United: 2007/08

p1eev1r2663541oha16d31o84u77v.jpg

18# Christian Panucci

AC Milan: 1993/94

Real Madrid: 1997/98

19# Marcel Desailly

Marseille: 1992/93

AC Milan: 1993/94. /Telegrafi/

p1eev1s4o41s7j7jll1fg6016h311.jpg

Në trend Sport

Më shumë
Situatë e shëmtuar te Chelsea, lojtarët kapen mes tyre për një penallti

Situatë e shëmtuar te Chelsea, lojtarët kapen mes tyre për një penallti

Premier League
Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Premier League
Fitorja e thellë e Chelseat përballë Evertonit zbehet nga zënka e lojtarëve për një penallti

Fitorja e thellë e Chelseat përballë Evertonit zbehet nga zënka e lojtarëve për një penallti

Premier League
Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Bundesliga
Me një gol nga gjysma e fushës dhe brenda 29 minutash - Palmer kompleton het-trikun e tij

Me një gol nga gjysma e fushës dhe brenda 29 minutash - Palmer kompleton het-trikun e tij

Premier League
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori