LAJMI I FUNDIT:

Ronaldo dhe Benzema tallen keq me Vazquezin, e ‘kapin’ si fëmijën para ndeshjes (Video)

Ronaldo dhe Benzema tallen keq me Vazquezin, e ‘kapin’ si fëmijën para ndeshjes (Video)

Cristiano Ronaldo dhe Karim Benzema kanë dhuruar doza argëtimi në tunelin e Santiago Bernabeut, duke e ngacmuar bashkëlojtarin e tyre, Lucas Vazquez.

Reklama

Sulmuesi portugez dhe ai francez kanë qenë në humor të mirë dhe kanë relaksuar bashkëlojtarët e tyre përpara takimit me Alavesin, pasi ata kanë ngacmuar anësorin spanjoll, Vazquez.

Derisa lojtarët ishin të përgatitur për të hyrë në fushë në Santiago Bernabeu, futbollistët u siguruan se ata të gjithë ishin duke mbajtur në dorë nga një fëmijë të vogël.

Ronaldo vjen me një gjest të pahijshëm, ia fut gishtin në prapanicë Pepes (Video)
Lexo po ashtu Ronaldo vjen me një gjest të pahijshëm, ia fut gishtin në prapanicë Pepes (Video)

Megjithatë, gjithçka nuk shkoi sipas planit, pasi Vazquez u ngacmua nga të dy, Ronaldo dhe Benzema, të cilët ia zgjatën dorën sikurse një fëmije të vogël, duke krijuar të qeshura në tunelin e stadiumit.

Me këtë humor qeshi edhe vet spanjolli, i cili refuzoi me sportivitet të bashkohet me ta para hyrjes në lojë.

Ndryshe, Vazquez është njëri nga anëtarët më të shkurtër të skuadrës së Zinedine Zidane në vetëm 1.72 m. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Premier League
Zaha në radhë për Superligën saudite, klubi i Ronaldos ka gati ofertën për ish-sulmuesin e Unitedit

Zaha në radhë për Superligën saudite, klubi i Ronaldos ka gati ofertën për ish-sulmuesin e Unitedit

Ligat tjera
Kalo në kategori