LAJMI I FUNDIT:

Roma shpreson ta përmbysë epërsinë e Salzburgut – formacionet zyrtare

Roma shpreson ta përmbysë epërsinë e Salzburgut – formacionet zyrtare

Roma është nikoqire e RB Salzburgut në Stadio Olimpico për ndeshjen kthyese të ‘play-offit’ të Ligës së Evropës.

Skuadra austriake doli fituese (1-0) në sfidën e parë në Red Bull Arena me një gol të vonshëm nga Nicolas Capaldo.

Trajnerët Jose Mourinho dhe Matthias Jaissle i kanë zgjedhur formacionet që do të luajnë nga minuta e parë.


Formacioni startues i Romës: Rui Patricio; Mancini, Smalling, Ibanez; Spinazzola, Cristante, Matic, Zalewski; Pellegrini, Belotti, Dybala.

Formacioni startues i Salzburgut: Kohn; Dedic, Solet, Bernardo, Ulmer; Seiwald, Capaldo, Gourna-Douath; Kjaergaard; Okafor, Adamu.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
LIVE: Shqipëri-Kroaci, gjithçka rreth ndeshjes së kuqezinjve ndaj kroatëve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Kroaci, gjithçka rreth ndeshjes së kuqezinjve ndaj kroatëve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqipëri – Kroaci, formacione zyrtare: Sylvinho me dy ndryshime

Shqipëri – Kroaci, formacione zyrtare: Sylvinho me dy ndryshime

Kombëtarja e Shqipërisë
Babai i tyre është kroat, dhe nëna shqiptare: Karla dhe Noah parashikojnë rezultatin e ndeshjes

Babai i tyre është kroat, dhe nëna shqiptare: Karla dhe Noah parashikojnë rezultatin e ndeshjes

Ndërkombëtare
Mbappe poston mesazh të fshehtë me gjashtë fjalë mes frikës për përfshirjen e tij në Euro 2024

Mbappe poston mesazh të fshehtë me gjashtë fjalë mes frikës për përfshirjen e tij në Euro 2024

Përfaqësueset
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
“Vëllai pranë vëllait, shqiptari pranë kroatit”: Dashuria dhe miqësia përhapet në Hamburg përpara ndeshjes

“Vëllai pranë vëllait, shqiptari pranë kroatit”: Dashuria dhe miqësia përhapet në Hamburg përpara ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori