LAJMI I FUNDIT:

Roma mendon për huazimin e Luis Muriel

Roma mendon për huazimin e Luis Muriel

Roma nuk ka arritur ta shes Nicolo Zaniolon i cili ka refuzuar përfundimisht transferimin te Bournemouthi në Ligën Premier.

Sulmuesi italian kishte një ofertë të mirë financiare prej 5,5 milionë euro në sezon, ofertë që është refuzuar nga ai edhe pse Roma e kishte pranuar propozimin e Bournemouth.

Giallorosët në rast se do ta shisnin Zaniolon kishin bllokuar marokenin Hakim Ziyech i cili do të transferohej te Roma.

Por tani me qëndrimin e Zaniolos, kanë ndryshuar edhe preferencat e Romës për repartin ofensivë.

Luis Muriel është rikthyer në dëshirën e drejtuesve të Romës, pasi sulmuesi kolumbian pëlqehet shumë edhe nga Jose Mourinho.

Calciomercato ka raportuar se Roma i ka kërkuar Atalantës huazimin e sulmuesit me mundësi blerje në fund të sezonit.

Reklama

Muriel e pëlqen kalimin te Roma, por tani dy klubet janë duke diskutuar për të gjetur një marrëveshje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Romak Zeqiri
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori