LAJMI I FUNDIT:

Roma luan si mysafir i RB Salzburg, formacionet zyrtare

Roma luan si mysafir i RB Salzburg, formacionet zyrtare

Roma do të luajë si mysafir i RB Salzburg në kuadër të play-offit të Ligës së Evropës.

Reklama

Giallorossi përfunduan si të dytët në grupin e tyre dhe për këtë do të luajnë me ekipin që vjen nga Liga e Kampionëve, pikërisht RB Salzburg, që mbeti pas Chelseat dhe Milanit.

Jose Mourinho ka futur një formacion me më të mirët, duke i besuar Paulo Dybalas dhe Lorenzo Pellegrinit, që janë pas Tammy Abrahamit në sulm.

Noah Okafor do ta udhëheq sulmin e austriakëve, ndërsa  ylli i tyre adoleshent Benjamin Sesko është në bankë.

Dijon Kameri është i lënduar dhe nuk do të luajë në këtë takim.


Salzburg: Köhn; Dedic, Solet, Pavlovic, Ulmer; Gourna-Douath, Seiwald, Capaldo, Sucic; Fernando, Okafor.

Roma: Rui Patricio; Mancini, Smalling, Ibáñez; El Shaarawy, Matic, Cristante, Zaleëski; Pellegrini; Dybala, Abraham.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

La Liga
Si e kishte parashikuar saktë nëna e ndjerë e Adriano Gallianit rrugëtimin e Monzas për në Serie A

Si e kishte parashikuar saktë nëna e ndjerë e Adriano Gallianit rrugëtimin e Monzas për në Serie A

Serie A
Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

La Liga
Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Ndërkombëtare
Kalo në kategori