Mes lëndimeve dhe zgjedhjeve teknike, Jose Mourinho, deri më tani nuk ka bërë shumë rotacione të mëdha në formacion në këtë fillim sezoni.

Portugezi ka zgjedhur të ketë një njëmbëdhjetëshe të qëndrueshme, ku në këtë fillim sezoni ka bërë paraqitje të mira.

Roger Ibanez është lojtari që Special One e ka angazhuar më së shumti këtë sezon në Serie A, mbrojtësi nuk është zëvendësuar për asnjë minutë.

Transferimi i madh Paulo Dybala e mbyllë top tetëshen, ndërsa më poshtë keni listën:

8) PAULO DYBALA

  • 473 minuta të luajtura nga 630

7) LEONARDO SPINAZZOLA

  • 503 minuta të luajtura nga 630

6) GIANLUCA MANCINI

  • 557 minuta të luajtura nga 630

5) TAMMY ABRAHAM

  • 565 minuta të luajtura nga 630

4) BRYAN CRISTANTE

  • 585 minuta të luajtura nga 630

3) CHRIS SMALLING

  • 602 minuta të luajtura nga 630

2) LORENZO PELLEGRINI

  • 611 minuta të luajtura nga 630
Reklama

1) ROGER IBANEZ

  • 630 minuta të luajtura nga 630

/Telegrafi/