Atalanta do të jetë nikoqir i Romës për përballjen në kuadër të javës së 24-të në Serie A.

Dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që fillon në ora 20:45 në stadiumin “Stadio Atleti Azzurri d’Italia”.

Giallorossët i pret një takim tejet i vështirë, shkaku që Atalanta është tejet në formë, e që do të jetë një ndeshje direket për një vend në Ligën e Kampionëve.

Vendasit për këtë ballafaqim nuk mund të llogarisin vetëm në lojtarin Bosko Sutalo që është i lënduar.

Në anën tjetër, romakët do të kenë shumë mungesa si, Bryan Cristante që është i suspenduar, gjersa Nicolo Zaniolo, Davide Zappacosta dhe Antonio Mirante, janë po ashtu të lënduar.

Formacioni startues i Atalantas: Gollini; Toloi, Palomino, Djimsiti; Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens; Gomez; Ilicic, Duvan Zapata.

Formacioni startues i Romës: Lopez, Perez, Fazio, Smalling, Spinazzola, Mancini, Pellegrini, Perotti, Mkhitaryan, Kluivert, Dzeko. /Telegrafi/