LAJMI I FUNDIT:

Roma e pret Sampdorian në Olimpico – formacionet zyrtare

Roma e pret Sampdorian në Olimpico – formacionet zyrtare

Roma është nikoqir i Sampdorias për duelin që luhet në kuadër të javës së 28-të në Serie A.

Ndeshja që fillon në ora 18:00, do të luhet në stadiumin Olimpico.

Për këtë ndeshje, Giallorossët janë pa Marash Kumbullën, Roger Ibanez dhe Bryan Cristanten që kanë karton të kuq, ndërsa Ricky Karsdorp dhe Darboe të lënduar, derisa Gianluca Mancini ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Në anën tjetër, Sampdoria do të jetë pa Andrea Cvontin, Pussetton dhe Nuytinck, që janë po ashtu të lënduar.

Formacionet startuese

Roma: Rui Patricio; Zalewski, Smalling, Llorente, Spinazzola; Matic, Wijnaldum; Dybala, Pellegrini, El Shaarawy; Abraham

Sampdoria: Ravaglia; Zanoli, Murillo, Amione; Leris, Winks, Rincon, Augello; Djuricic, Cuisance; Gabbiadini. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Përfaqësueset
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Bundesliga
Kalo në kategori