LAJMI I FUNDIT:

Roma dëshiron ta shes në verë, Under drejt transferimit në Bundesliga

Roma dëshiron ta shes në verë, Under drejt transferimit në Bundesliga
Cengiz Under. (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Roma është duke synuar t’i largojë disa nga lojtarët më të mirë të skuadrës.

Reklama

Giallorosët janë të detyruar të shesin ndonjërin nga yjet për t’i shpëtuar dënimit për Fair Play Financiar.

Njëri nga lojtarët që pritet të largohen nga Olimpico është sulmuesi turk Cengiz Under.

22-vjeçari mund të transferohet në kampionatin gjerman Bundesliga, ku Bayern Munich dhe RB Leipzig kanë shprehur interesim për të.

Cengiz Under. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Roma është gati ta shes yllin e tyre të madh, por po kërkon që nga shitja e tij të fitojë rreth 35 milionë euro.

Gjithsesi për lojtarin interesim ka pasur edhe nga kampionati anglez me Evertonin dhe Arsenalin që e duan atë.

Giallorosët janë në pritje të ofertave dhe shpresojnë që ato për yllin turk të vijnë gjatë qershorit, pasi Roma është e detyruar të shes ndonjërin nga yjet e veta para datës 30 qershor për t’i shpëtuar dënimit nga FFP. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori