Pas humbjes ndaj SPAL-it, Roma dëshiron t’i kthehet fitores.

Për ta arritur këtë duhet të fitojë në Olimpico kundër CSKA Moskës në kuadër të gupeve të Ligës së Kampionëve.

Mysafirët vijnë me shumë mungesa në këtë ndeshje, kështu pritet një fitore nga vendasit.

Formacioni i mundshëm i Romës (4-2-3-1): Olsen; Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov; Nzonzi, De Rossi; Under, L.Pellegrini, El Shaarawy; Dzeko.

Formacioni i CSKA-s (3-4-2-1): Kyrnats; Becao, Chernov, Nababkin; Fernandes, Akhmetov, Bijol, Oblyakov; Vlasic, Dzagoev; Chalov.

Në Grupin G në vendin e parë është CSKA me katër pikë, një më shumë se Real Madridi dhe Roma.

I fundit renditet Viktoria Plzen me vetëm një pikë. /Telegrafi/