LAJMI I FUNDIT:

Rodrygo në probleme serioze te Real Madridi

Rodrygo në probleme serioze te Real Madridi

Situata e Rodrygo Goes në Real Madrid duket se nuk është në kontroll. I riu brazilian, i cili në sezonet e mëparshme kishte shfaqur shkëlqime për bardhezinjtë, po pëson një rënie të dukshme në performancën e tij këtë sezon. Ndërkohë, shfaqja e shkëlqyer e Brahim Diazit po i bën presion të fortë.

Ndeshja kundër Valencias ishte një shembull i qartë i kësaj situate. Kur Brahim Díaz hyri në lojë në pjesën e dytë për të zëvendësuar Rodrygo, skuadra vuri re menjëherë një ndryshim dinamik.


Spanjolli ofroi një lëvizje të re dhe cilësi teknike që rivitalizoi ekipin. Jo vetëm që ai kontribuoi me një asistim në golin e dytë të Vinicius, por ai u përfshi gjithashtu në lojën që çoi në golin e anuluar të Bellingham.

Përparimi i Brahimit në fushë ka qenë mbresëlënës javët e fundit, duke ngritur dyshime serioze për të ardhmen e Rodrygo në formacionin fillestar të Real Madridit.

Nëse braziliani nuk përmirëson performancën e tij së shpejti, ai mund ta gjejë veten të zbritur në stol dhe madje të përballet me mundësinë e largimit në merkaton e verës së ardhshme.

Sa paguhen në javë dhe sezon yjet e Real Madridit, befasuese se kush e përbën top 15-shen
Lexo po ashtu Sa paguhen në javë dhe sezon yjet e Real Madridit, befasuese se kush e përbën top 15-shen

Për Rodrygo, presioni po rritet. Ai do të duhet të rrisë nivelin e lojës dhe të dëshmojë vlerën e tij në çdo mundësi që ka në fushë nëse dëshiron të ruajë vendin e tij në ekipin fillestar.

Konkurrenca e brendshme në Real Madrid është e ashpër dhe shfaqja e talenteve si Brahim Diaz po e bën të qartë se askujt nuk i garantohet një pozicion i përhershëm. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

La Liga
Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

La Liga
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League
Bëri mrekullinë me Stuttgart në Bundesligë, nipi i Uli Hoeness kandidat për stolin e Bayern Munich

Bëri mrekullinë me Stuttgart në Bundesligë, nipi i Uli Hoeness kandidat për stolin e Bayern Munich

Bundesliga
Kalo në kategori