LAJMI I FUNDIT:

‘The Rock’ është duke e menduar seriozisht kandidaturën për president të SHBA-ve

‘The Rock’ është duke e menduar seriozisht kandidaturën për president të SHBA-ve
(Foto: Instagram/The Rock)

Aktori i famshëm amerikan, Dwayne ‘The Rock’ Johnson, nuk e hedh poshtë mundësinë e kandidimit për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në zgjedhjet e ardhshme.

Në një sondazh të publikuar nga NewsWeek, i cili është realizuar në internet dhe kanë marrë pjesë 30.138 të anketuar, 46 për qind e tyre kanë votuar pro që 48-vjeçari të kandidojë për Shtëpinë e Bardhë.

Pas publikimit të këtij lajmi, nuk kishte munguar edhe reagimi i ish-yllit të mundjes spektakolare dhe futbollit amerikan, i cili ka thënë se nëse diçka e tillë ndodh ndonjëherë, ai do të ishte i nderuar që t’i shërbente popullit amerikan.

View this post on Instagram

A post shared by therock (@therock)

Ky lajm nuk është befasues për ‘The Rock’, sepse ylli hollivudian edhe në të kaluarën ka thënë se është duke menduar që të merret me politikë, në veçanti që të garojë për president.

Reklama

Që në vitin 2017, Johnson kishte deklaruar se po e shqyrton si mundësi reale kandidaturën e tij.

“Mendoj se tash jam në një pozitë kur fjala ime ka vlerë dhe ndikim të madh”, kishte thënë asokohe ‘The Rock’, i cili pas sondazhit të fundit është duke e menduar seriozisht opsionin e përfshirjes në politikë.

Njëherësh, ai nuk ka hezituar t’i tregojë qëndrimet e veta politike, pasi në verën e vitit të kaluar e kishte kritikuar udhëheqësinë e Donald Trumpit dhe angazhimin e tij lidhur me pandeminë e coronavirusit. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Georgina Rodriguez zbulon vendin më të pazakontë ku ka kryer marrëdhënie seksuale me Cristiano Ronaldon

Georgina Rodriguez zbulon vendin më të pazakontë ku ka kryer marrëdhënie seksuale me Cristiano Ronaldon

Magazina
Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Magazina
Efi Dhedhes: Në këtë periudhë të gjithë po mundohen të përfitojnë nga Luizi

Efi Dhedhes: Në këtë periudhë të gjithë po mundohen të përfitojnë nga Luizi

Magazina
Nita Latifi tallet me Olta Gixharin: Të erdhi dron, Olta je fituese

Nita Latifi tallet me Olta Gixharin: Të erdhi dron, Olta je fituese

Magazina
Kujtim nga Big Brother - 'Ciao Berto' mirëpret në fabrikë finalistin Artan Thaçi: Si u jetësua kolltuku i dizajnuar në dedikim për Cimën

Kujtim nga Big Brother - 'Ciao Berto' mirëpret në fabrikë finalistin Artan Thaçi: Si u jetësua kolltuku i dizajnuar në dedikim për Cimën

Imran Amiti
Stormy Daniels e gatshme të përballet në gjyq me Donald Trumpin: Nuk kam frikë

Stormy Daniels e gatshme të përballet në gjyq me Donald Trumpin: Nuk kam frikë

Magazina
Kalo në kategori