Rita Ora dhe James Hong i janë bashkuar grupit të zërave të filmit të animuar “Kung Fu Panda: The Dragon Night” të Netflixit. Seriali i ardhshëm i animuar paraqet Jack Blackun në rolin e tij origjinal të filmit, Po the Panda.

Kur një palë nuselalash misterioze vendosin në sy një koleksion prej katër armësh të fuqishme, Po (Black) duhet të largohet nga shtëpia e tij për të nisur një kërkim globitqar për shpengim dhe drejtësi që e gjen atë në partneritet me një kalorëse angleze të quajtur Wandering Blade.

Së bashku, këta dy luftëtarë të papërshtatshëm nisen në një aventurë epike për të gjetur së pari armët magjike dhe për të shpëtuar botën nga shkatërrimi – dhe ata madje mund të mësojnë një ose dy gjëra nga njëri-tjetri gjatë rrugës, shkruan Deadline.

Foto: Netflix

Ora do të bëjë debutimin e saj të parë të madh të aktrimit të zërit në rolin e Wandering Blade, një kalorëse e ashpër angleze që bashkohet me Po në aventurën e tij të ecjes në glob.

Seriali përfshin gjithashtu emrat si: Chris Geere si Klaus Dumont, Della Saba si Veruca Dumont, Rahnuma Panthaky si Rukhmini, Ed Weeks si Colin dhe Amy Hill si Pei Pei.

Foto: MEGA/James Hong

“Kung Fu Panda: The Dragon Knight” vjen nga producentët ekzekutiv Peter Hastings dhe Shaunt Nigoghossian. Producentët bashkë-ekzekutivë janë: Chris Amick dhe Ben Mekler. DreamWorks Animation është studio e realizimit të këtij filmi. /Telegrafi/