LAJMI I FUNDIT:

Rikthehet Liga e Parë e Kosovës, sot nis edicioni pranveror

Rikthehet Liga e Parë e Kosovës, sot nis edicioni pranveror

Sot starton sezonin pranverore në Ligën e Parë, me katër ndeshje interesante të javës së 15-të, të Grupit A dhe B.

Reklama

Në Grupin A padyshim ndeshja kryesore e kësaj dite pritet të jetë takimi në mes Malishevës dhe Vushtrrisë, e cila do të zhvillohet në stadiumin me ‘bari sintetik’ në Malishevë.

Ndërsa, në po të njëjtin orar edhe në Klinë, pritet të zhvillohet një rivalitet i fortë në mes ish-skuadrave të Superligës, Dukagjini – Liria.

Kurse, në Grupin B vëmendja kryesore e ditës së shtune do të shkoj në kryeqytet, ku do të zhvillohet derbi lokal në mes 2-Korrikut dhe Flamurtarit. Ndërkohë, ndeshje interesante do të jetë edhe në Obiliq, ku KEK-u është nikoqir i Kikës.

Të gjitha takimet do të zhvillohen më fillim nga ora 13:00. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Haaland zgjedh kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur këtë sezon

Haaland zgjedh kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur këtë sezon

Premier League
Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ndërkombëtare
Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Ndërkombëtare
“Më telefonuan në orën 1 e gjysmë të mëngjesit”, historia interesante e transferimit të Xabi Alonson nga Real Madridi te Bayerni

“Më telefonuan në orën 1 e gjysmë të mëngjesit”, historia interesante e transferimit të Xabi Alonson nga Real Madridi te Bayerni

Bundesliga
Tovërlani publikon listën e Kosovës U21 për ndeshjen kundër Estonisë, shtatë lojtarë nga Albi Mall Superliga

Tovërlani publikon listën e Kosovës U21 për ndeshjen kundër Estonisë, shtatë lojtarë nga Albi Mall Superliga

Përfaqësuesja e Kosovës
Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Bundesliga
Kalo në kategori