Renato Sanches ka pranuar se dëshiron të largohet nga Bayern Munichu gjatë afatit kalimtar verior.

21-vjeçari iu bashkua bavarezëve në vitin 2016 nga Benfica për 35 milionë euro, mirëpo nuk ka arritur të lë përshtypje te kampioni gjerman.

Në sezonin e kaluar, portugezi ishte i huazuar te Swansea City, mirëpo as atje nuk la përshtypje dhe u kthye në Munih. Ndërkohë, pritet sërish largimi i tij te ndonjë skuadër, ku mund të luajë më shumë.

Të gjitha lajmet nga Renato Sanches Të gjitha lajmet nga Renato Sanches

I pyetur nga Bild se a duhet të fillojë të kërkojë një klub të ri, ai është shprehur: “Mendoj që po. Qoftë huazim apo shitje më mirë, do të shohim”.

“Të gjithë e dinë se dua të luaj më shumë… E jap më të mirën në stërvitje. Trajneri i e di këtë, bashkëlojtarët e mi e dinë, po ashtu”, ka thënë ai lidhur me minutazhin e shkurtër te Bayerni. /Telegrafi/