LAJMI I FUNDIT:

Reklamoi tavolina dhe karrige false, Kim Kardashian paditet nga firma e mobilerisë

Reklamoi tavolina dhe karrige false, Kim Kardashian paditet nga firma e mobilerisë

Blogerja e famshme Kim Kardashian po përballet me një padi të rëndë këtë javë, pasi një firmë e mobilerisë e ka akuzuar për reklamimin e produkteve jo autentike në profilin e saj zyrtar të YouTube.

Akuzat janë ngritur pas që një video me më shumë se 3.7 milionë shikime u shfaq Kardashian të reklamonte tavolina dhe karrige që pretendohet se janë të kompanisë së ‘Donald Judd’.


Firma e ‘Donald Judd’ është shprehur se produktet e paraqitura në atë video janë kopje që dëmtojnë reputacionin e tyre, pasi nuk janë të autentikuara si origjinale nga kompania.

Ata po padisin për shkelje të markës tregtare, të drejtës së autorit, konkurrencë të pandershme dhe reklama të rreme.

Sipas padisë së firmës, konsumatorët janë mashtruar duke u bërë të besojnë se mobileria e prezantuar nga Kardashian ishte autentike nga koleksioni i ‘Donald Judd’ dhe firmës i kërkohet të gjitha fitimet që Kardashian ka përfituar nga kjo video.

Në mbrojtjen e saj, firma “Clements Design”, e cila prodhoi mobiljet ku u bë reklama, ka theksuar se Fondacioni i Donald Judd nuk pati bërë asnjë ankesë në momentin e prodhimit të videove dhe se padija ka ardhur në mënyrë të papritur pas një viti të shfaqjes së videos. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Xhensila injoron

Xhensila injoron "mosmirënjohjen" e Besit, vjen me fotografi atraktive dhe poza provokuese në Instagram

Magazina
Largohen ish-banorët nga Big Brother VIP Albania, Meritoni-Ilnisës: Vetëm edhe nesër do flesh vetëm

Largohen ish-banorët nga Big Brother VIP Albania, Meritoni-Ilnisës: Vetëm edhe nesër do flesh vetëm

Magazina
Përfundon sondazhi i Telegrafit për fituesin e Big Brother VIP Albania 3, garë e ngushtë mes dy konkurrentëve

Përfundon sondazhi i Telegrafit për fituesin e Big Brother VIP Albania 3, garë e ngushtë mes dy konkurrentëve

Magazina
Ish Miss-i i ShBA arrestohet mes trafikantëve të kartelit meksikan, 34-vjeçarja Glenis Zapata shfrytëzonte profesionin për të kaluar paratë e drogës

Ish Miss-i i ShBA arrestohet mes trafikantëve të kartelit meksikan, 34-vjeçarja Glenis Zapata shfrytëzonte profesionin për të kaluar paratë e drogës

Magazina
Pak herë e ka përmendur në BBVA, por Egla Ceno dikur ka qenë pjesë e serialit të njohur italian,

Pak herë e ka përmendur në BBVA, por Egla Ceno dikur ka qenë pjesë e serialit të njohur italian, "100 Vitrinat"

Magazina
'Traileri' i filmit “It Ends With Us” është ndër më të shikuarit në vitin e fundit, madje duke e kaluar edhe “Barbie”

'Traileri' i filmit “It Ends With Us” është ndër më të shikuarit në vitin e fundit, madje duke e kaluar edhe “Barbie”

Magazina
Kalo në kategori