Reali vazhdon me fitore në La Liga, nuk gabon ndaj Eibarit (Video)

MADRID, SPAIN - OCTOBER 22: Marco Asensio of Real Madrid CF celebrates after scoring his teamÕs 2nd goal during the La Liga match between Real Madrid and Eibar at Estadio Santiago Bernabeu on October 22, 2017 in Madrid, Spain. (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Real Madridi ka fituar ndaj Eibarit në La Liga me rezultat 3-0.

Vendasit ishin më të mirë duke mos i dhënë ndonjë mundësi reale për të shënuar mysafirëve.

Në këtë takim i pari shënoi Paulo Oliveira në minutën e 18-të, por në portën e tij dhe kështu Los Blancos shkuan në epërsi. Në minutën e 28-të shënoi Marco Asensio dhe me rezultatin 2-0 përfundoi pjesa e parë.

Cristiano Ronaldo gjatë një aksioni. Foto: Getty Images

Isco rrezikoi portën kundërshtare në minutën e 49-të, pastaj Cristiano Ronaldo në minutën e 66-të.

Në fund shënoi edhe Marcelo (82’), kjo pas asistimit nga Karim Benzema.

Pas kësaj fitore Real Madridi renditet në vendin e tretë me 20 pikë, pesë më pak se Barcelona në vendin e parë. Eibari vazhdon në pozitën e 16-të me shtatë pikë.

Ndeshja e ardhshme e Los Blancos është ndaj Gironas, kurse Eibari kundër Levantes. /Telegrafi/