Nuk ka dyshime për ndikimin e Real Madridit në prodhimin e talenteve të reja.

Ka shumë talente që janë prodhuar në klub, por që kanë marr rrugë diku tjetër.

Ky trend ka ndodhur për vite të tëra me lojtarë si Dani Parejo dhe Marcos Alonso.

Pse këta dy emra? Të dy janë thirrur në Kombëtaren Spanjolle.

Ka shumë emra që kanë arritur deri në këtë nivel edhe pse janë larguar nga klubi.

Dy lojtarë që janë aktualisht dhe kanë dalë nga klubi janë Dani Carvajal dhe Lucas Vazquez.

Arbeloa, Soldado, Mata dhe Morata jnaë yje që janë rritur te Real Madridi.  /Telegrafi/

Alvaro Arbeloa

Juan Mata

Kiko Casilla

Alvaro Morata

Rodrigo

Juanfran 

Ruben De La Red

Javi Garcia

Diego Llorente 

Borja Valero

Roberto Soldado

Alvaro Negrado 

Luis Garcia