Reali fiton me shumë vështirësi ndaj Malagas (Video)

MADRID, SPAIN - NOVEMBER 25: Henrique Casemiro of Real Madrid CF celebrates with teammates Cristiano Ronaldo (left) and Jesus Vallejo (centre) and Lucas Vazquez of Real Madrid CF of Real Madrid CF after scoring his teamÕs 2nd goal during the La Liga match between Real Madrid and Malaga at Estadio Santiago Bernabeu on November 25, 2017 in Madrid, Spain. (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Real Madridi ka fituar me shumë mund ndaj Malagas me rezultat 3-2, në një ndeshje ku mysafirët dy herë kanë arritur ta barazojnë rezultatin.

Djelmoshat e Zinedine Zidanes i janë kthyer fitoreve në La Liga pas barazimit ndaj Atletico Madridit, pasi kanë mposhtur Malagan në ndeshjen e vlefshme për javën e 13-të të La Ligas.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e nëntë, ku Karim Benzema shënoi nga afërsia për 1-0 pas një topi të kthyer nga transversalja e goditur me kokë nga Cristiano Ronaldo.

Benzema festoi së bashku me CR7 golin e epërsisë (Getty Images)

Megjithatë, mysafirët arritën të kthehen shpejt në lojë duke shënuar në minutën 18-të për 1-1 me anë të sulmuesit Diego Rolan, i cili u shërbye nga Keko.

Gëzimi i mysafirëve nuk zgjati shumë pasi në minutën e 21-të ishte braziliani Casemiro që shënoi me kokë për 2-1 pas asistimit të Toni Kroos dhe me këtëe rezultat skuadrat shkuan në pushimin mes dy pjesëve.

Edhe Casemiro festoi me Ronaldon (Getty Images)

Në pjesën e dytë, futbollistët e Malagas arritën të kthehen përsëri në lojë duke barazuar në minutën e 58-të me anë të Chory Castro, i cili shënoi për 2-12.

Pas këtij barazimi Mbretërit sulen në sulm me të gjitha forcat dhe arritën të gjejnë golin e tretë në këtë ndeshje me anë të yllit të skuadrës, Ronaldo.

CR7 vulosi fitoren e Realit (Getty Images)

Sulmuesi portugez humbi penalltinë në minutën e 76-të, por shënoi nga topi i kthyer dhe vulosi fitoren me rezultat përfundimtar 3-2.

Pas kësaj fitore, Reali renditet në pozitën e tretë me 27 pikë, ndërsa Malaga në vendin e 18 me shtatë pikë. Në ndeshjen e radhës, Mbretërit udhëtojnë te Athletic Bilbao, ndërsa Malaga e pret në shtëpi Levanten. /Telegrafi/

Oleksandr Usyk shpallet kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

Fjalët e para të Usyk pasi u shpall kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

"Unë nuk do të ulem këtu të qaj dhe të kërkoj justifikime" - Tyson Fury flet pas humbjes

Gjithçka çfarë ndodhi në meçin e shekullit mes Oleksandr Usyk dhe Tyson Fuyt, ku ukrainasi u shpall kampion i padiskutueshëm

"Kemi takuar Mourinhon dhe kemi zgjedhur detajet në aspektin financiar" - portugezi mund të drejtojë dy futbollistët shqiptarë

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve