Reali fiton ndaj Malagas pa lojtarët kryesorë

Isco duke festuar golin e parë në takim ndaj Malagas (Foto: Getty Images)

Ashtu edhe siç pritje, Real Madridi arriti fitore si mysafir i Malagas në La Liga me rezultat 1-2.

Edhe pse trajneri Zinedine Zidane kishte pushuar lojtarët kryesorë, Los Blancos fituan pa ndonjë problem.

Pas disa shanseve, Reali arriti të shënojë me anë të Iscos në minutën e 29-të, ku spanjolli shënoi nga gjuajta e lirë.

Isco në momentin e golit nga gjuajta e lirë (Foto: Getty Images)

Pjesa e dytë ishte më e qetë dhe goli i vetëm u shënua nga Casemiro në minutën e 63-të pas asistimit nga Isco. Në minutat shtesë sa për statistika për vendasit shënoi edhe Diego Rolan.

Pas kësaj fitore Reali ngjitet në vendin e tretë me 67 pikë, katër më pak se Atletioco dhe 15-të se Barcelona.

Mateo Kovacic gjatë një aksioni ndaj Malagas (Foto: Getty Images)

Malaga vazhdon e fundit në La Liga me 17, duke u pajtuar kështu me rënien nga liga elitare spanjolle.

Ndeshja e ardhshme e klubit nga Madridi është ndaj Athletic Bilbaos, kurse Malaga udhëton te Levante.

Por, vlen të theksohet se gjithë fokusi i Real Madridit është Liga e Kampionëve dhe ndeshja në gjysmëfinale ndaj Bayern Munichut. /Telegrafi/