Real Madridi i ka vendosur gjashtë lojtarë në listën e largimeve përpara afatit kalimtar të janarit, me Gareth Bale një nga shumë emrat e mëdhenj që është vënë në të.

Reklama

Uellsiani u kthye te Los Blancos pasi kaloi sezonin 2020/21 si i huazuar te Tottenhami, por nuk ka luajtur në ligë që nga gushti.

Duke pasur parasysh fanellën me nr.18 pasi me nr.11 iu dorëzua Marco Asensios, kapitenit të Uellsit i skadon kontrata në verë dhe drejtuesit e La Ligës janë të prirur ta largojnë atë në mes të sezonit.

Image: PA

Ai ka fituar katër trofe të Ligës së Kampionëve dhe dy tituj të La Ligës dhe ka shënuar mbi 100 gola për Realin, por marrëdhënia e tij me tifozët e klubit është acaruar vitet e fundit.

Reklama
Reklama

Sipas MARCA, Reali është i lumtur të lejojë Balen, një prej prej më të paguarve në skuadër, të largohet në afatin e janarit.

Isco e gjen veten në të njëjtën situatë, pasi ka qenë jashtë formës këtë sezon dhe po i afrohet fundit të marrëveshjes së tij në Santiago Bernabeu.

Kapiteni i klubit, Marcelo është një tjetër që i ka gjetur të vështira mundësitë për ekipin e parë. Jo më zgjedhja e parë, braziliani ka luajtur vetëm pesë herë në të gjitha garat këtë sezon.

Me kontratën e tij që skadon në verë, Reali është i gatshëm ta lërë të largohet muajin e ardhshëm pas 16 vitesh shërbimi.

Reklama

Diku tjetër, Mariano Diaz, Luka Jovic dhe nënshkrimi rekord Eden Hazard janë ende të apasionuar nga Carlo Ancelotti dhe largimet e tyre nuk shihen si prioritet.

Reklama

Megjithatë, raporti thotë se 13 herë kampionët evropianë janë të hapur për të negociuar me klubet për treshen.

Reali nuk është veçanërisht aktiv në tregun e janarit kur bëhet fjalë për të ardhurat dhe kjo nuk ka gjasa të ndryshojë muajin e ardhshëm.

Ata janë të sigurt se do të marrin si Kylian Mbappen ashtu edhe Antonio Rudigerin për transferime të lira nga Paris Saint-Germain dhe Chelsea respektivisht, por kjo nuk do të ndodhë deri në afatin e verës. /Telegrafi/