Real Madridi triumfon minimalisht në udhëtim te Braga

Real Madridi ka fituar 2-1 në udhëtim te Braga në kuadër të Grupit C në Ligën e Kampionëve.

Pas 16 minutash lojë, Los Blancos kaluan në epërsi me anë të Rodrygo Goes, që u asistua prej Vinicius Junior.

Në minutën e 35-të, Rodrygo mendoi se kishte shënuar edhe golin e dytë për Real Madridin, por ajo u anulua për pozicion jashtë loje.

Me kaq edhe përfundoi pjesa e parqe, derisa në të dytën u shënua edhe dy gola të tjerë.

Edhe pse e dytë filloi më mirë për mysafirët, që lëshuan një rast të artë për gol me anë të Jude Bellingham (51’).

Në minutën e 61-të, Vinicius e gjeti për mrekulli mesfushorin anglez, që realizoi për 2-0.

Por, tre minuta kaluan nga goli i dytë i tyre dhe Braga ngushtoi rezultatin në 2-1 me anë të Alvaro Djalo.

Real Madridi ia doli që deri në fund të mbante këtë epërsi minimale, për të fituar pikët e plota.

Madrilenët janë lider të grupit me nëntë pikë, Napoli me gjashtë, Braga me tri dhe Union Berlini ende pa asnjë. /Telegrafi/

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez

Top ylli i Bayernit po vuan nga një lëndim – pjesëmarrja e tij ndaj Real Madridit në dyshim serioz

Nëntë pritje dhe nota më e lartë, shkëlqimi i Arijanet Muric që i vetëm ndali Manchester Unitedin

Gol në sekondën e fundit, Leverkuseni vazhdon të jetë i pamposhtur në këtë edicion