LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi refuzon ofertën e Jiangsu Suning për Bale

Real Madridi refuzon ofertën e Jiangsu Suning për Bale

Klubi nga Superliga e Kinës, Jiangsu Suning ka parë një ofertë prej 20 milion eurosh të refuzuar nga Real Madridi për sulmuesin Gareth Bale.

Reklama

Ylli i Uellsit festoi ditëlindjen e tij të 30-të javën e kaluar dhe nuk është pjesë e planeve të Zinedine Zidane në Bernabeu, ndërsa tifozët e Madridit nuk e duan atë.

Bale ka të mbetura edhe tre vjet në kontratën e tij të dhe paga e lartë do të thotë se ai nuk ka dëshirë të fortë për t’u larguar nga klubi këtë verë përkundër dëshirave të drejtuesve të Realit.

Reagon ashpër agjenti i Bale: Zidane është i poshtër
Lexo po ashtu Reagon ashpër agjenti i Bale: Zidane është i poshtër

Sipas mediumit El Mundo Deportivo, Jiangsu bëri këtë ofertë në drejtim të Real Madridi prej 20 milionësh, ndërsa lojtarit i ofroi pagë vjetore prej 10 milionë eurosh, por kjo u refuzuan.

Jiangsu Suning, që gjithashtu zotëron 70 për qind të klubit italian Inter, është një nga klubet më të pasura të futbollit kinez, por taksa prej 100 për qind ekziston tek të ardhurit e huaj që mund të pengojnë marrëveshjen.

Bale është lidhur me një largim nga Madridi për disa muaj me radhë me Anglinë dhe Kinën që thuhet se janë dy destinacione të mundshme.

Ish-sulmuesi i Southamptonit dhe Tottenhamit shënoi 14 gola dhe dhuroi gjashtë asistime në 42 ndeshje në të gjitha garat sezonin e kaluar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Serie A
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori