LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi planifikon transferimin e Haalandit për vitin 2024 pas sugjerimit të agjentit

Real Madridi planifikon transferimin e Haalandit për vitin 2024 pas sugjerimit të agjentit

Real Madridi mbetet i hapur për një shtysë transferimi në vitin 2024 për të nënshkruar me makinerinë e golave të Manchester Cityt, Erling Haaland.

Los Blancos po e gjurmonin yllin norvegjez përpara lëvizjes së tij nga Borussia Dortmund në City në vitin 2021, por vendosën të mos bënin një ofertë zyrtare.

Ndjenja në Madrid në atë pikë ishte se Haaland ishte i destinuar të bashkohej me kampionët e Ligës Premier dhe ai tashmë është një pjesë qendrore e ekipit fitues të Pep Guardiolës.

Megjithatë, Real Madridi është ende duke konsideruar një lëvizje për të paguar klauzolën e tij të përfolur prej 200 milionë eurosh në vitin 2024, pasi pasiguria rritet mbi planin e tyre për të nënshkruar me Kylian Mbappe.

Pasardhësja e menaxherit Mino Raiola mbërriti në Madrid dhe nisi historia e një mega transferimi
Lexo po ashtu Pasardhësja e menaxherit Mino Raiola mbërriti në Madrid dhe nisi historia e një mega transferimi

Kontrata e Mbappes me Paris Saint-Germain skadon në qershor, dhe pavarësisht se Real Madridi përflitet se është afër objektivit të tyre nr.1, ka raporte alternative që pretendojnë se ata janë të përgatitur të largohen nga bisedimet me të.

Sipas gazetës Diario AS, agjentja e Haalandit, Rafaela Pimenta ka këmbëngulur se ajo dëshiron të sigurojë që klienti i saj të mbetet në kontroll të fatit të tij, por këmbënguli se një udhëtim i fundit në Madrid nuk ishte i lidhur me Haaland.

Pimenta ka kërkuar të distancohet nga çdo ndryshim i menjëhershëm, por ajo është e hapur ndaj mundësisë për të ndërmjetësuar një lëvizje në Madrid në të ardhmen. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Përfaqësueset
De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

Ligue 1
Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Përfaqësueset
Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Përfaqësueset
Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

La Liga
Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Përfaqësueset
Kalo në kategori