LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi ofron 100 milionë për De Gean, Perez e do para fillimit të Kupës së Botës

Real Madridi ofron 100 milionë për De Gean, Perez e do para fillimit të Kupës së Botës
David De Gea (Getty Images)

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, është vendosur për të transferuar David de Gean n fund të sezonit aktual.

Reklama

Portieri spanjoll është që një kohë të gjatë në radarin e Real Madridit dhe kanë tentuar disa herë transferimin e tij.

Sipas mediumit spanjoll Diario Gol, Perez ka vendosur një shifër prej 100 milionë eurove për të provokuar Manchester Unitedin në shitjen e de Geas.

De Gea shtyn drejt transferimit te Real Madridi
Lexo po ashtu De Gea shtyn drejt transferimit te Real Madridi

Mbretërit gjithashtu dëshirojnë që marrëveshja mes palëve të bëhet përpara fillimit të Kampionatit Botëror.

Davdi de Gea (Getty Images)

Megjithatë, çdo marrëveshje do të varet nga largimi i Keylor Navasit nga klubi mbretëror – një kërkesë kyçe nga vet De Gea.

Situata komplikohet gjithashtu edhe nga avancimi larg i Real Madridit në Ligën e Kampionëve.

Gjashtë emra yjesh në tavolinën e shkëmbimit mes Realit dhe Unitedit
Lexo po ashtu Gjashtë emra yjesh në tavolinën e shkëmbimit mes Realit dhe Unitedit

Perez nuk dëshiron të shqetësojë Keylor Navarin para finales, prandaj do të presë derisa sezoni të mbyllet para nisjes së negociatave mbi një shitje për portierin e Kosta Rikës.

De Gea ka qenë i bindur nga komunikimi i tij me Perezin se nëse Navas nuk shitet, ai është i lumtur të qëndrojë në Old Trafford. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ligat tjera
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori