LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi mbetet destinacioni më realist i Mbappes në vitin 2024

Real Madridi mbetet destinacioni më realist i Mbappes në vitin 2024

Real Madridi mbetet si kryesues i garës për të siguruar një marrëveshje për të nënshkruar me Kylian Mbappe në vitin 2024.

Los Blancos janë ende në rrugën e duhur për të arritur objektivin e tyre për të sjellë Mbappe në Madrid si pjesë e ndjekjes afatgjatë të kapitenit të Francës nga Paris Saint-Germain.


Kontrata e Mbappes me PSG-në skadon në qershor 2024, me sulmuesin gjithashtu një opsion për ta zgjatur atë për 12 muaj të tjerë, nëse dëshiron të mbajë opsionet e tij të hapura.

Sidoqoftë, ka një ndjenjë në rritje të situatës që po arrin një moment vendimtar, me Real Madridin të kujdesshëm për të mos humbur një marrëveshje, siç bëri në vitin 2022.

Pavarësisht dëshirës së klubit për të nënshkruar me Mbappen, ata nuk do të presin pafundësisht për të, dhe përditësimi i fundit tregon se ata duan një përgjigje mbi planet e tij në fillim të vitit 2024.

Gazetari i Sky Sports Germany, Florian Plettenberg, pretendon se PSG nuk është e prekur nga situata dhe Liverpooli nuk do të bëjë një ofertë.

Kjo e lë Real Madridin me një rrugë të qartë, pasi PSG mbetet indiferent dhe Mbappe e merr mendjen. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

La Liga
Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

La Liga
A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

La Liga

"Lunin është brenda portës dhe topi duket sikur ka kaluar vijën" – eksperti i referimit jep mendimin e tij për momentin e shumëpërfolur

La Liga
Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

La Liga
Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

La Liga
Kalo në kategori