Real Madridi ka fituar me rezultat 2-0 ndaj Juventusit në ndeshjen miqësore parasezonale të zhvilluar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Dy klubet e mëdha evropiane gjenden ende në SHBA për përgatitje parasezonale dhe së fundmi kanë zhvilluar një miqësore mes vete.

Takimi i zhvilluar në Rose Bowl të Kalifornisë i ka takuar Los Blancos, të cilët kanë fituar pa vështirësi.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë dhe më shumë raste të Real Madridit, që shënuan edhe një gol.

Goli i vetëm në këtë pjesë u shënua në minutën e 19-të nga Karim Benzema, i cili ishte i sakte nga penalltia për epërsinë 1-0.

Reklama

Në pjesën e dytë, Carlo Ancelotti dhe Massimiliano Allgerit bënë shumë ndryshime për t’i provuar gjithë lojtarët.

Reklama

Megjithatë, përsëri Mbretërit ishin më të mirë, duke shënuar edhe një gol dhe duke vulosur fitoren.

Goli i vetëm në këtë takim u shënuan nga Marco Asensio, i cili në minutën e 69-të shënoi për 2-0 pas asistimit të Jesus Vallejo.

Deri në fund pati edhe disa rast nga të dyja skuadrat, por ndeshja u mbyll me rezultat 2-0. /Telegrafi/