Real Madridi fiton ndaj Fenerbahces së Vedat Muriqit, Karim Benzema shkëlqen me het-trik

Spektakli i Real Madridit . (Photo by Christian Kaspar-Bartke/Getty Images for AUDI)

Real Madridi e ka fituar ndeshjen për vendin e tretë në turneun e Audi Cup, duke e mposhtur Fenerbacen me rezultat 5-3.

Sulmuesi ynë Vedat Muriqi, luajti për 74 minuta, duke asistuar bukur në njërin prej golave. Pjesa e parë është mbyllur 2-2 me shumë raste nga të dyja palët.

Eden Hazard. (Photo by Christian Kaspar-Bartke/Getty Images for AUDI)

Garry Rodrigues shënoi që në start për turqit, por Karim Benzema u përgjigj duke shënuar dy herë.

Pjesa e parë u mbyll me golin e Nabil Dirar (2-2), që u asistua nga Vedat Muriqi.

Max Kruse dhe Toni Kroos . (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images for AUDI)

Pjesa e dytë solli edhe katër gola të tjerë, ku Real Madridi shënoi tri herë për ta fituar ndeshjen.

Benzema e kompletoi het-trikun në minutën e 53-të të takimit. Por nuk vonoi shumë dhe Ozan Tufan barazoi shifrat në 3-3.

Federico Valverde , Karim Benzema e Alper Potuk . (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images for AUDI)

Nacho dhe Mariano shënuan në fund të ndeshjen për ta vënë rezultatin përfundimtar në 5-3.

Real Madridi kthehet ta fitojnë një ndeshje miqësore, duke e zënë vendin e tretë në Audi Cup. /Telegrafi/

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Barcelona ka dy javë kohë për të zgjedhur numrin 10 – në klub kanë tri opsione

Nuk ishte vetëm dëshira e Mbappes, te PSG zbulojnë se kush tjetër konsiderohet fajtor për largimin e francezit

“Nuk pendohem që e shita, ishte marrëveshje e mirë” - pronari i Cluj flet pas shitjes së Ermal Krasniqit

"Unë thjesht dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes