LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi dëshiron të nënshkruajë me Harry Kane, pavarësisht nëse Benzema qëndron apo largohet

Real Madridi dëshiron të nënshkruajë me Harry Kane, pavarësisht nëse Benzema qëndron apo largohet

E ardhmja e Karim Benzema në Real Madrid ka kaluar nën mikroskop këtë javë, pas spekulimeve intensive se ai ka qenë afër nënshkrimit për klubin e Arabisë Saudite, Al-Ittihad.

Reklama

Megjithatë, raportet e fundit kanë sugjeruar se Benzema tani është i vendosur të çojë deri në fund pjesën e mbetur të kontratës së tij me Realin, e cila skadon në fund të sezonit të ardhshëm.

Real Madridi po kërkon të nënshkruajë me një sulmues të ri, pavarësisht nëse Benzema qëndron apo largohet, megjithëse një opsion rezervë duket të jetë objektivi i tyre kryesor, me Joselun e Espanyolit që është lidhur shumë.

Nga Kane te Osimhen dhe Havertz – 13 emrat që Real Madridi po monitoron për sulm
Lexo po ashtu Nga Kane te Osimhen dhe Havertz – 13 emrat që Real Madridi po monitoron për sulm

Thashethemet se Real Madridi është i interesuar për Harry Kane janë rritur këmbët gjatë dy javëve të fundit, dhe mediumi Diario AS tani ka raportuar se klubi dëshiron të nënshkruajë me ylli anglez këtë verë, pavarësisht nëse Benzema mbetet për sezonin e ardhshëm.

Kane është pothuajse e sigurt që do të largohet nga Tottenham Hotspur këtë verë, pasi ai ka vetëm një vit të mbetur nga kontrata e tij aktuale.

Me këtë në mendje, Real Madrid mund të humbasë nënshkrimin e tij nëse nuk e bëjnë lëvizjen e tyre këtë verë, dhe duket se ata po kërkojnë ta bëjnë pikërisht këtë.

Berbatov: Kane do të ishte një nënshkrim i shkëlqyer për Real Madridin
Lexo po ashtu Berbatov: Kane do të ishte një nënshkrim i shkëlqyer për Real Madridin

Çmimi i kërkuar thuhet të jetë 115 milionë euro, por Los Blancos do të tentojnë ta ulin atë me kalimin e verës, duke futur nën presion Spurs.

Do të ishte një dinamikë interesante në Real Madrid nëse Kane nënshkruan dhe Benzema qëndron, pasi Carlo Ancelotti do të kishte në dispozicion dy nga numrat nëntë më të mirë në botë. Nuk do të ishte një problem i keq për të pasur, gjithsesi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

La Liga
Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Serie A
Kalo në kategori