LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi dëshiron një Diego Lopez të ri

Real Madridi dëshiron një Diego Lopez të ri

Keylor Navas ka kërkuar të largohet nga Real Madridi, gjë që ka bërë që Los Blancos të fillojë kërkimin e tyre për një portier të ri të dytë për të arritur si rezervë për Thibaut Courtois.

Portieri nga Kosta Rika pritet të largohet para se të mbyllet afati kalimtar i verës, që do të thotë që Madridi duhet të shtojë një tjetër portier dhe një i cili është i lumtur të luajë rolin e zgjedhjes së dytë.

Në rastin ideal, ata duan të nënshkruajnë dikë në një marrëveshje një vjeçare pasi Andriy Lunin do të kthehet nga huazimi i tij në Real Valladolid për sezonin 2020/21.

Diego Lopez është prototipi i asaj që ata po kërkojnë, me atë që është rikthyer në klub në moshën 31-vjeçare për të operuar me fat si zgjedhje e dytë.

Reklama

Emri aktualisht në listën e tyre është portieri i Romës, Antonio Mirante , i cili tashmë është rezervë e Pau Lopez në kryeqytetin italian. /Telegrafi/