Real Madrid ka pësuar një tjetër hunbje në La Liga.

Në ndeshjen e fundit këtë edicion në La Liga, Los Blancos pësuan humbje me rezultat 0-2.

Loren dhe Jese ishin autorët e dy golave për ekipin mysaifr.

Firpo, Guadrado dhe Willian Carvalho ishin lojtarët më të vlerësuar tek skusra mysafire.

Në anën tjetër mesfushori Llorente si dhe mbrojtësit Carvajal e Nacho dëshpëruan me paraqitjet e tyre dhe morën notat më të dobëta në ndeshje.

Kësisoj Los Blancos e mbyllin sezonin në La Liga në pozitën e tretë dhe pa trofe këtë vit. /Telegrafi/