Real Betis dhe Milani do të përballen mes vete në stadiumin ‘Benito Villamarin’.

Spanjollët kanë fituar në ndeshjen e parë të fazës së grupeve duke fituar 2-1.

Milani kërkon hakmarrje dhe rikthim në vendin e parë në grup.

Betisi ka një skuadër simpatike me disa emra të njohur që kërkojnë shpërthim në arenën ndërkombëtare.

Pamje nga ndeshja e parë (Luzzani/Getty Images)

Trajneri Quique Setien do të sulmojë me  Joachim dhe Sanabria.

Në anën tjetër Gennaro Gatusso, do të luajë nga minuta e parë në sulm me Cutronen dhe Suson në sulm .

Ndërsa në mesfushë do të luajnë  Calhanoglu, Bakayoko dhe Kessie.

Ndeshja fillon në ora 21:00. /Telegrafi/


Betis: Pau López, Mandi, Bartra, Feddal; Tello, Lo Celso, Carvalho, Junior Firpo; Canales; Joaquin, Sanabria.

Milan: Reina; Musacchio, Zapata, Rodríguez; Borini, Bakayoko, Kessiè, Çalhanoglu, Laxalt; Suso, Cutrone.