Rashica i jep fitoren Werderit me një supergol në minutën e fundit nga gjuajtja e lirë

Milot Rashica (Getty Images)

Milot Rashica ka shënuar supergol ndaj Eintracht Frankfurtit dhe ia ka siguruar fitoren skuadrës së tij, Werder Bremenit.

Werderi ka arritur një fitore të madhe në udhëtim te Eintrachti me rezultat 1-2.

Megjithatë, fitorja erdhi në saje të një supergol nga gjuajtja e lirë e reprezentuesit të Kosovës, Rashica.

Rashica vlerësohet lartë pasi me asistimin e tij shpëtoi Bremenin nga humbja
Lexo po ashtu Rashica vlerësohet lartë pasi me asistimin e tij shpëtoi Bremenin nga humbja

Rashica shënoi nga gjuajtja e lirë në minutat shtesë të ndeshjes duke ia siguruar tri pikë skuadrës së tij.

Goli i parë i Bremenit erdhi nga Yuya Osako (21′), ndërsa për vendasit barazoi Sebastian Haller (54′).

Spiegel e përfshin Rashicën në formacionin e javës në Bundesliga
Lexo po ashtu Spiegel e përfshin Rashicën në formacionin e javës në Bundesliga

Vlen të theksohet se Rashica pati paraqitje të mirë edhe në ndeshjen e javës së parë. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes