LAJMI I FUNDIT:

Ranocchia: I lumtur me rikthimin në LK, një klub si Interi e meriton

Ranocchia: I lumtur me rikthimin në LK, një klub si Interi e meriton
Andrea Ranocchia duke festuar golin ndaj Udineses (Foto: Getty Images)

Mbrojtësi i Interit, Andrea Ranocchia, thotë se skuadra e tij ka merituar rikthimin në Ligën e Kampionëve.

Reklama

Italiani thotë se gara më e madhe për klube në botë do të jetë një test i mirë për zikaltrit.

“Ne jemi një familje e madhe. Në skuadrën tonë ka atmosferë ndërkombëtare dhe kështu ka qenë që nga krijimi i klubit 110 vite më parë”, ka thënë Ranocchia për The Star.

“Personalisht, jam shumë i lumtur për rikthimin në Ligën e Kampionëve, ku një klub si Interi meriton të jetë”.

Ndërsa për ndeshjen miqësore ndaj Sheffield United tha:

Drejtori i Pirellit e dëshiron Messin te Interi
Lexo po ashtu Drejtori i Pirellit e dëshiron Messin te Interi

“Është një ndeshje dhe mundësi për të luajtur një futboll konkurrues, por gjithashtu për të eksperimentuar me taktikat e reja dhe të bëhemi gati për të luajtur në tri gara”.

“Anglia është shtëpia e futbollit dhe pas eksperiencës me Hull Cityn rikthimi këtu është i diçka e mirë”, ka thënë ai. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Kalo në kategori