LAJMI I FUNDIT:

Ranocchia gjithmonë më larg Interit

Ranocchia gjithmonë më larg Interit
Getty Images

Andrea Ranocchia është gjithmonë më larg Interit.

Reklama

Sipas La Gazetta dello Sport, e ardhmja e lojtarit nuk do të jetë te klubi zikaltër pasi ai dëshiron minuta në fushë, gjë që klubi italian nuk mund t’ia jep.

Sipas La Gazzetta dello Sport, drejtori sportiv i Interit, Piero Ausiliom është i gatshëm menjëherë të shes në rast se Hull City është i gatshëm ta blejë atë

Ranocchia ishte te Interi për gjashtë sezone, por nuk kishte arritur të tregojë vlerat.

Ndërsa te klubi anglez ka shënuar dy gola në 13 paraqitje dhe është treguar vendimtar në shumë ndeshje. /Telegrafi/