LAJMI I FUNDIT:

Ramsey bie pre e një mashtrimi nga tifozët e Juventusit – videoja bëhet virale në internet

Ramsey bie pre e një mashtrimi nga tifozët e Juventusit – videoja bëhet virale në internet

Aaron Ramsey duket se ka ‘nënshkruar’ një ndërprerje të kontratës pasi u mashtrua nga tifozët  e Juventusit.

Reklama

Mesfushori uellsian po firmoste autografe për tifozët jashtë ambienteve stërvitore të klubit, por duket se ishte mashtruar nga një tifoz.

Pamjet e shfaqura në internet treguan një fans duke qeshur ndërsa mbante një fletore që Ramsey sapo kishte nënshkruar, në faqe, sipër autografit të Ramseyt lexonte ‘Rescissione Contrattuale ‘, që përkthehet në ‘Përfundimi i kontratës’.

Kredia e imazhit: Alamy

Ramsey dukej krejtësisht i pavetëdijshëm teksa vazhdoi të firmoste autografe për fansat e tjerë që prisnin me durim.

Uellsiani iu bashkua Juventusit në vitin 2019 pasi kaloi 11 vite në Arsenal. Por, lëvizja e tij në Torino nuk ka qenë aspak e suksesshme.

Ramsey iu bashkua një marrëveshjeje të madhe prej 400,000 eurosh në javë, e cila erdhi me pritshmëri të mëdha, por ai nuk arriti të vendoset në ekip. Si shpesh gjatë karrierës së tij, koha e tij në Torino u dëmtua nga lëndime të shumta.

Kredia e imazhit: Alamy

Në total, ai bëri 70 paraqitje për Juventusin në të gjitha garat, duke shënuar vetëm gjashtë herë. Gjatë kohës së tij në Itali ai ka fituar një titull në Serie A, një Coppa Italia dhe një Supercoppa Italiana.

Ramsey kaloi gjysmën e dytë të sezonit 21/22 në huazim Rangers, ndërsa koha e tij me skuadrën skoceze ishte gjithashtu e pasuksesshme, pavarësisht se fitoi Kupën e Skocisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Ligue 1
Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

La Liga
Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

La Liga
Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Premier League
Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Ligat tjera
Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Premier League
Kalo në kategori