LAJMI I FUNDIT:

Rabiot zbulon emrat e dy idhujve më të mëdhenj

Rabiot zbulon emrat e dy idhujve më të mëdhenj

Mesfushori i Juventusit, Adrien Rabiot ka zbuluar se dy idhujt e tij më të mëdhenj janë Steven Gerrard dhe Zinedine Zidane.

Reklama

Kontrata e francezit skadon në fund të sezonit dhe Juventus së shpejti do të hapë bisedimet për të zgjatur qëndrimin e tij në Allianz Stadium.

Gjatë pushimit të Kupës së Botës, Rabiot ka thënë se është i hapur për të luajtur në Ligën Premier dhe shumë klube angleze janë lidhur me sigurimin e nënshkrimit të tij.

Rritje e madhe në rrogë me kontratën e re, por Rabiot ka një kusht
Lexo po ashtu Rritje e madhe në rrogë me kontratën e re, por Rabiot ka një kusht

Gjatë intervistës së tij me gazetën Tuttosport, Rabiot zbuloi se si fëmijë ishte një tifoz i Gerrard dhe Liverpoolit.

Mesfushori gjithashtu zbuloi edhe simpatinë për legjendën franceze, Zidane.

“E ndoqa Liverpoolin si fëmijë sepse isha fans i Steven Gerrard”, ka thënë fillimisht Rabiot për Tuttosport.

“Ai më bëri të ëndërroja, kështu që ndiqja Reds. Idhulli tjetër im ishte Zizou Zidane”, përfundoi francezi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Al Hilal cakton datën e njoftimit të nënshkrimit me Messin, kontrata pritet të jetë marramendëse

Al Hilal cakton datën e njoftimit të nënshkrimit me Messin, kontrata pritet të jetë marramendëse

Ligat tjera
Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

La Liga
Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bundesliga
Casemiro ‘nuk do të habitej’ nëse Vinicius Jr do të vendonte të largohej nga Real Madridi

Casemiro ‘nuk do të habitej’ nëse Vinicius Jr do të vendonte të largohej nga Real Madridi

La Liga
“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

Premier League
Real Madridi dëshiron të nënshkruajë me Harry Kane, pavarësisht nëse Benzema qëndron apo largohet

Real Madridi dëshiron të nënshkruajë me Harry Kane, pavarësisht nëse Benzema qëndron apo largohet

La Liga
Kalo në kategori