LAJMI I FUNDIT:

“The Queen’s Gambit” fitoi 11 çmime në Emmy Awards 2021 nga 18 nominimet

“The Queen’s Gambit” fitoi 11 çmime në Emmy Awards 2021 nga 18 nominimet

“The Queens’ Gambit” e Netflix solli surpriza të shumta në edicionin e 73-të të ndarjes së çmimeve Emmy Awards.

Seriali tashmë i popullarizuar doli kundër HBO’s, “I May Destroy You”, dhe “Mare of Easttown”, “The Underground Railroad” të Amazon dhe WandaVision të Disney Plus.

Projekti, me regji të Scott Frank, fitoi 11 çmime nga 18 nominimet, me Frank që mori çmimin me producentët: Moses Ingram, Marielle Heller, William Horberg, Mick Aniceto, Marcus Loges dhe ylli Anya Taylor-Joy, me Horberg duke mbajtur një fjalim prekës.

Foto: Getty Images

“Faleminderit të gjithë kolegëve të nominuar në këtë kategori, puna mahnitëse këtë vit. Një gjë që asnjë algoritëm nuk mund ta parashikojë dhe asnjë buxhet prej miliardë dollarësh nuk mund të prodhojë është fjala e gojës”, filloi producenti Horberg.

Lista e plotë e fituesve në edicionin e 73-të të “Emmy Awards 2021”
Lexo po ashtu Lista e plotë e fituesve në edicionin e 73-të të “Emmy Awards 2021”

Ky çmim është për fansat që ua thanë miqve të tyre. Dhe ata që u bënë miq, fansa që u thanë miqve të tyre, ju duhet të shikoni dramën The Queen’s Gambit”, tha ai.

“Falë mikut dhe partnerit tim Alan Scott, nga Skocia, i cili e mbajti këtë mbretëreshë fjalë për fjalë për 30 vjet, mjeshtrit tanë të mëdhenj, Bruce Pandolfini dhe Garry Kasparov, që na mësuan sheshet, se sa të vërtetë mund të jenë 64 sheshe”, shtoi ai.

Foto: Getty Images

Ai vazhdoi falënderimin për Netflix, duke shtuar: “Ju bëtë gjënë më të rrallë të të gjitha këtyre ditëve, ju shfrytëzuat një shans për materiale të rrezikshme. Dhe ju u besuat film-bërësve”.

I njëjti pastaj iu drejtua yllit Anya Taylor-Joy dhe tha: “Çfarë mund të them, ju frymëzuat një brez të tërë vajzash të reja për të kuptuar se patriarkalizmi thjesht nuk ka mbrojtje kundër mbretëreshës sonë”.

Foto: Getty Images

Seriali është i bazuar në romanin e Walter Tevis të vitit 1983 me po të njëjtin emër. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Erjona Sulejmani, ish-bashkëshortja e Blerim Xhemajlit bën bujë në mediet e huaja me paraqitjen e saj në Euro 2024

Erjona Sulejmani, ish-bashkëshortja e Blerim Xhemajlit bën bujë në mediet e huaja me paraqitjen e saj në Euro 2024

Magazina
Influencerja thotë se Ronaldo është personazhi i famshëm më i keq që ka takuar, futbollisti i kishte folur tërë natën vetëm për një çështje

Influencerja thotë se Ronaldo është personazhi i famshëm më i keq që ka takuar, futbollisti i kishte folur tërë natën vetëm për një çështje

Magazina
Mediumi kroat: Portieri i Shqipërisë është hit në Instagram dhe kuptohet pse

Mediumi kroat: Portieri i Shqipërisë është hit në Instagram dhe kuptohet pse

Magazina
Tifozja kroate, Ivana Knoll kapet keq me prezantuesen gjermane: Po të dukesha si ty, do të vishja gjithmonë rroba dimri

Tifozja kroate, Ivana Knoll kapet keq me prezantuesen gjermane: Po të dukesha si ty, do të vishja gjithmonë rroba dimri

Magazina
Bebe Rexha ka një përgjigje për ata që e quajnë të shëndoshë

Bebe Rexha ka një përgjigje për ata që e quajnë të shëndoshë

Magazina

"Mos u gëzoni herët", Ivana Knoll thumbon tifozët pas ndeshjes Kroaci-Shqipëri

Magazina
Kalo në kategori