LAJMI I FUNDIT:

Quagliarella zbulon bashkëlojtarin më të talentuar ndonjëherë dhe pengun më të madh në karrierë

Quagliarella zbulon bashkëlojtarin më të talentuar ndonjëherë dhe pengun më të madh në karrierë

Fabio Quagliarella ka thënë se Antonio Di Natale ishte shoku i tij më i talentuar i skuadrës dhe zbulon se pengut e karrierës së tij.

Sulmuesi i Sampdorias ka 173 gola në 493 ndeshje të Serie A, duke qenë njëri nga sulmuesit më të mirë në histori të futbollit italian.


“Dallimi midis një artisti dhe meje është se nuk marr frymëzim nga diçka, por është e vërtetë që kam lexuar disa situata paraprakisht”, ka thënë fillimisht 38-vjeçari për La Gazzetta dello Sport.

Rrëfimi për film i Fabio Quagliarellas – Polici që ia montoi akuzat më të frikshme nga pedofilia deri te lidhje me mafinë (Foto)
Lexo po ashtu Rrëfimi për film i Fabio Quagliarellas – Polici që ia montoi akuzat më të frikshme nga pedofilia deri te lidhje me mafinë (Foto)

“Për këtë jetoj. Lëvizja e një sulmuesi është një përzierje e instinktit, balistikës, koordinimit, dinamikës, forcës dhe fatit. Por nëse shënoni vazhdimisht, atëherë mund të thoni se keni një cilësi natyrore”.

“Unë gjithmonë kam shënuar një lloj të caktuar golash. Kur isha fëmijë, shënoja në stilin ‘biçikletë’ ose gola nga distanca të largëta. Gjithmonë jam përpjekur të shkoj përtej”.

Cilin gol do të donit të shënonit?

“Ishte ndeshja ime e parë me Napolin. Unë u përpoqa të shënoja nga mesfusha, por godita traversën. Mendova: ‘I fundit që shënoi nga këtu ishte Maradona’”.

“Do të isha më i lumtur nëse do ta kisha shënuar atë gol. Në pyetjen: ‘Sa gola keni shënuar për Napolin?’ Unë do të isha përgjigjur: ‘Një, nga mesfusha. Kjo është”.

“Më beso. Unë jam akoma i bezdisur se pse nuk hyri ai gol”.

Kush ka qenë shoku më i talentuar i skuadrës?

“Di Natale, ai ishte i pabesueshëm. Ai shënonte në çdo kohë që donte”.

“Ndonjëherë ai poston disa video të golave të tij në Facebook dhe unë i them: ‘Mos e bëj atë, ose do të ndalosh zhvillimin e disa lojtarëve të rinj që mendojnë se vlejnë shumë për vetëm një goditje. Kur të shohin golat tu, ata do të dalin në pension”.

“Tani mjafton të shënosh një gol për të folur për një thirrje në ekipin kombëtar. Unë kam luajtur me përbindësha të cilët shënonin 30 gola në sezon”, përfundoi Quagliarella. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mposhti, por meçi me Furyn e ka lënë me pasoja të rënda Usykun

E mposhti, por meçi me Furyn e ka lënë me pasoja të rënda Usykun

Boks
U cilësua si “meçi i shekullit”: Nga sa para fituan Fury dhe Usyk nga kjo përballje?

U cilësua si “meçi i shekullit”: Nga sa para fituan Fury dhe Usyk nga kjo përballje?

Boks
E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

Boks
Kloppi gati sa nuk shpërtheu në lot me gjestin fantastik të lojtarëve të Liverpoolit

Kloppi gati sa nuk shpërtheu në lot me gjestin fantastik të lojtarëve të Liverpoolit

Premier League
Zbulohen fjalët e para që Tyson Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit

Zbulohen fjalët e para që Tyson Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit

Boks
Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

Boks
Kalo në kategori