LAJMI I FUNDIT:

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Më herët gjatë kësaj jave, Dani Alves u dënua për sulm seksual dhe mori një dënim prej katër vite e gjysmë burg.

Ish-lojtari i ekipeve të njohura si Barcelona, Sevilla si dhe ish-reprezentues i Brazilit, ka qenë në burg që prej arrestimit të tij në janar të vitit të kaluar, pas një incidenti që ndodhi një muaj më herët.


Gjykimi i tij u bë herët në muajin shkurt dhe u kthye një vendim i cili e shpalli atë fajtor. Ekipi i avokatëve të Alves tashmë ka njoftuar se do të apelojnë vendimin dhe çështja mund të marrë një kthesë tjetër.

Siç ka raportuar revista spanjolle La Vanguardia (via Relevo), 40-vjeçari kishte fituar më herët një çështje gjyqësore lidhur me pagesat e dyshuara në drejtim të një agjenti të FIFA-s, dhe kjo ka bërë që ai të kompensohet me një shumë rreth 1.2 milion euro.

Viktima e Dani Alves e kënaqur me dënimin që mori futbollisti: Më në fund më besuan
Lexo po ashtu Viktima e Dani Alves e kënaqur me dënimin që mori futbollisti: Më në fund më besuan

Alves po shpreson se këto fonde do mund të përdoren për të organizuar lirimin e tij të përkohshëm, derisa vendimi final të arrihet nga gjykata.

Një pjesë e parave të tij mund të përdoren si një garanci se ai nuk do të largohej nga shteti gjatë periudhës sa hetimet vazhdojnë.

Kjo do të bënte që fjalët e ish-shokut të tij të qelisë i cili pretendoi se Alves do të largohej nga Spanja dhe nuk do të rikthehej kurrë më nëse lirohet përkohësisht nga burgu të mos vlejnë fare.

Deri më tani nuk është bërë e ditur në rast se ky informacion mund të luaj një rol në vendimin e gjyqit, por mbetet të shihet në vazhdim./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Serie A
Dy gjigantë evropianë po luftojnë për shërbimet e Frenkie de Jong, Barcelona ul ndjeshëm çmimin e tij

Dy gjigantë evropianë po luftojnë për shërbimet e Frenkie de Jong, Barcelona ul ndjeshëm çmimin e tij

Liga e Kampionëve
Mbrëmje e madhe e

Mbrëmje e madhe e "Profi Box Gala": Uldedaj dhe Beljo në ring

Boks
Blerja e fundit e Kloppit tek Liverpooli po largohet nga klubi pas vetëm shtatë muajsh

Blerja e fundit e Kloppit tek Liverpooli po largohet nga klubi pas vetëm shtatë muajsh

Premier League
A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

Ndërkombëtare
Real Madridi përshpejton negociatat për lojtarin i cili do ta zëvendësojë Nachon pas largimit

Real Madridi përshpejton negociatat për lojtarin i cili do ta zëvendësojë Nachon pas largimit

La Liga
Kalo në kategori