LAJMI I FUNDIT:

Publikimi i dokumentarit në Netflix, Kate Middleton thotë se ndihet e ‘tradhtuar’ nga Princi Harry

Publikimi i dokumentarit në Netflix, Kate Middleton thotë se ndihet e ‘tradhtuar’ nga Princi Harry

Kate Middleton thuhet se është e mërzitur me Princin Harry pas publikimit të dokumentarit të tij dhe të Meghan Markle në Netflix, “Harry&Meghan”.

Reklama

“Kate ndihet e lënduar dhe e tradhtuar që Harry do ta bënte këtë edhe me të, veçanërisht pasi dyshja dikur ishin shumë të afërt”, tha një burim për Us Weekly.

Sa i përket reagimit të Princit William ndaj këtij dokumentari, revista raportoi se Princi i Uellsit ‘nuk po planifikon të japë anën e tij të historisë ose të hakmerret publikisht’.

Princi Harry dhe Kate (Foto: Getty Images)

“Ai po mbetet dinjitoz dhe po vazhdon me punën”, ka thënë më tej burimi.

Javën e kaluar, një burim i tha Page Six se William dhe Middleton nuk e kanë parë “Harry&Meghan”.

Meghan Markle përlotet kur flet për largimin nga familja mbretërore: U përpoqa shumë
Lexo po ashtu Meghan Markle përlotet kur flet për largimin nga familja mbretërore: U përpoqa shumë

Harry, 38 vjeçar dhe Markle, 41 vjeçe, folën për Princin dhe Princeshën e Uellsit në shumë raste gjatë projektit të drejtuar nga Liz Garbus.

Kate Middleton (Foto: Getty Images)

Duka theksoi se kishte një përplasje me Williamin në momentin që ia kumtoi lajmin se po largohej nga jeta mbretërore.

Harry dhe Markle u tërhoqën nga detyrat e tyre si anëtarë të lartë të familjes mbretërore në janar 2020 dhe u larguan zyrtarisht në shkurt 2021.

Princi William dhe Kate (Foto: Getty Images)

Çifti dhe dy fëmijët e tyre – djali Archie, trevjeç, dhe vajza Lilibet, njëvjeçe – aktualisht jetojnë në Montecito, Kaliforni. /Telegrafi/

Harry dhe Meghan (Foto: Netflix)