Barcelona ka bërë ofertë me para dhe ka përfshirë lojtarë në kërkesën për transferimin e Neymarit, mirëpo Paris Saint-Germaini nuk heq dorë nga çmimi i kërkuar.

Kampioni i Ligue 1 dëshiron mbi 222 milionë euro për sulmuesin brazilian dhe nuk është i interesuar për lojtarët që i kanë ofruar katalunasit.

Të gjitha lajmet nga Neymar Të gjitha lajmet nga Neymar

AS ka raportuar të martën se Blaugranët kanë ofruar 40 milionë euro plus Philippe Coutinhon dhe Ousmane Dembelen për 27-vjeçarin.

Philippe Coutinho dhe Ousmane Dembele (Foto: Nathan Stirk/Getty Images/Guliver)

Mirëpo, PSG nuk do ta lejojë largimin e Neymarin për më pak se 222 milionë euro, aq sa e kishte blerë në vitin 2017.

Në rast se Barca vazhdon të insistojë për përfshirjen e lojtarëve në marrëveshje, parisienët mund të mendojnë vetëm për ndonjë mbrojtës, pasi tashmë kanë lojtarë të mjaftueshëm në pozitat ku luajnë Coutinho e Dembele (Kylian Mbappe, Edinson Cavani, Angel Di Maria e Julian Draxler). /Telegrafi/