PSG do të jetë nikoqirë i Nice në ‘Parkun e Princave’ në kuadër të javës së nëntë në La liga.

Parisienët ishin lider para se të fillonte kjo xhiro, por fitorja e Marseille ndaj Angers i detyron të futen për tri pikët.

Në anën tjetër Nice që ka bërë shumë ndryshime këtë vit, nuk e kanë nisur mirë, pasi kanë vetëm tetë pikë nga tetë ndeshje.

Standings provided by SofaScore

PSG nuk ka fituar asnjë nga tri ndeshjet e fundit ndaj Nice, ku ka një barazim dhe dy humbje.

Ndeshja fillon në ora 21:00.


Nice: Schmeichel, Atal, Dante, Viti, Bard, Rosario, Ramsey, Lemina, Barkley, Diop, Laborde.

Reklama

PSG: Donnarumma, Hakimi, Marquinhos, Ramos, Mukiele, Bernat, Vitinha, Fabian, Neymar, Messi, Ekitike.


/Telegrafi/