Paris Saint Germain thuhet se është gati të nënshkruajë me sulmuesin e Interit, Mauro Icardi, i cili ka një çmim prej 70 milionë eurosh.

Sipas Gazzetta dello Sport, Icardi është objektivi më i mirë i transferimit te PSG këtë verë, i cili shikohet si zëvendësuesi adekuat për Edinson Cavanin.

GdS shton se ende nuk ka bisedime, por që klubi francez e ka mjaft seriozisht për argjentinasin.

Lukaku në planet e Interit në rast të largimit të Icardit Lukaku në planet e Interit në rast të largimit të Icardit

Interi do të kërkojë 70 milionë euro për sulmuesin pasi vlera e tij ka rënë që nga mungesa e tij gjashtë-javor në skuadrën e parë pas problemeve që kishte me klubin dhe trajnerin Luciano Spalletti.

Në rast se Icardi largohet, nuk përjashtohet që edhe klubi nga Milano të fillojë kërkimin për një sulmues. /Telegrafi/