LAJMI I FUNDIT:

Pronari i Chelseat tallet me Arsenalin, pas transferimit të Trossard

Pronari i Chelseat tallet me Arsenalin, pas transferimit të Trossard

Pronari i Chelseat, Todd Boehly, ka bërë një reagim në një postim në Twitter për të pohuar se klubi i tij ka bërë biznes më të mirë se Arsenali duke nënshkruar me Mykhailo Mudryk, ndërsa Topçinjtë morën Leandro Trossard.

Reklama

The Gunners dukeshin se ishin në pozicionin pole për të nënshkruar me ukrainasin, por Blutë rrëmbyen lojtarin nga duart e rivalit në një marrëveshje 100 milionë euro.

Arsenali është përgjigjur më pas, duke nënshkruar me Trossard në një marrëveshje afro 35 milionë euro.

Për kë mbipagoi Chelsea e për kë jo - Transfermarkt i ka publikuar detajet
Lexo po ashtu Për kë mbipagoi Chelsea e për kë jo - Transfermarkt i ka publikuar detajet

Pas mbërritjes së Trossard në Emirates, një tifoz i Chelseat vendosi të bëjë pyetjen në Twitter se cili klub londinez kishte realizuar marrëveshjen më të mirë, duke dhënë opsionet e një ‘like’ për Mudryk dhe një ‘retëeet’ për Trossard.

Nuk kaloi shumë kohë që Boehly të përgjigjej pasi ai qëndroi pranë vendimmarrjes së klubit të tij dhe i dha postimit një ‘like’.

Drejtori ekzekutiv i Shakhtarit akuzon Arsenalin se kishin kontaktuar me Mudryk fshehtas tyre - para se Chelsea t'i mposhte
Lexo po ashtu Drejtori ekzekutiv i Shakhtarit akuzon Arsenalin se kishin kontaktuar me Mudryk fshehtas tyre - para se Chelsea t'i mposhte

Mbështetësi i Chelseat ishte i entuziazmuar kur mori një përgjigje nga pronari amerikan, pasi ai shkroi në Twitter: “Pronari i Chelseat, z. Boehly, ka ‘pëlqyer’ postimin tim në marrëveshjen Mudryk vs Trossard. Faleminderit @Todd_Boehly!!”.

Boehly ka marrë një qasje praktike në Chelsea që kur zëvendësoi Roman Abramovich në krye të majit të kaluar, duke shpenzuar deri më tani afro 500 milionë euro për transferime. /Telegrafi/

Todd Boehly mendon se Chelsea ka bërë biznes më të mirë se Arsenali duke nënshkruar me Mudryk

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Përfaqësueset
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

La Liga
Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Xhudo
Kalo në kategori