Duka i Sussex-it sot mbush 37 vjeç.

Është ditëlindja e 37-të e Princit Harry sot! Në mënyrë tipike, anëtarët e familjes së Harry-t publikuan mesazhe urimi për ditëlindjen – dhe disa fotografi shumë të ëmbla – në llogaritë e tyre në rrjetet sociale për nder të princit, shkruan Town and Country.

Mbretëresha Elizabeth përdori llogarinë e saj zyrtare RoyalFamily në Twitter për të thënë: “I urojmë Dukës së Sussex-it një ditëlindje të lumtur sot!”, bashkëngjitur me një emoji të një tullumbace të kuqe, e cila i shtoi një atmosferë feste urimit. Bashkangjitur ishin katër fotografi të Harry, duke përfshirë një me Meghan Markle.

Princi William dhe Kate Middleton u lajmëruan në Twitter -in e tyre, KensingtonRoyal, me një urim të thjeshtë duke shkruar: “Gëzuar ditëlindjen Princi Harry!” Ata gjithashtu përdorën emoji të balonave të kuq të miratuar nga mbretëria.

Princi Charles dhe Camilla, Dukesha e Cornwall, postuan në Twitter një urim dukeshkruar: “I urojmë Dukës së Sussex-it një ditëlindje shumë të lumtur sot!”, në llogarinë e tyre me emër ClarenceHouse.

Statusi gjithashtu përfshinte një fotografi të çmuar të kthimit të një Princi të ri Harry me babanë e tij.

Princi Harry dhe Meghan Markle pushuan së përdoruri llogaritë personale të mbretërisë në rrjetet sociale në fillim të këtij viti, kështu që Duka i Sussex-it nuk ka bërë asnjë përgjigje publike ndaj dëshirave të mira.

Sidoqoftë, kjo nuk i ndaloi fansat që të shprehnin urimet e tyre të ditëlindjes për Princin Harry. Një përdorues i Twitter përdori me zgjuarsi një gif të Harry Potter për rastin.

Familja mbretërore më parë i shprehu mesazhe për ditëlindje Meghan Markle-it, kur ajo mbushi 40 vjet më 3 gusht.

Çifti i Sussex-it kryesuan titujt e mediave së fundmi, duke u emëruar në listën e 100 njerëzve më me ndikim në Revistën “Time”. /Telegrafi/