Oborri mbretëror i Britanisë së Madhe mohoi lajmin se Princi Harry dhe bashkëshortja e tij, Meghan Markle, kishin publikuar një listë të rregullave që duhej ndjekur nga fqinjët e tyre, duke theksuar ndër të tjera se askush nuk duhet të kontaktojë me Archien e vogël.

Në fakt, “The Sun” njoftoi të premten se njerëzit që jetonin pranë shtëpisë së Princit Harryt dhe aktores (duke përfshirë anëtarët e stafit mbretëror) morën pjesë në një takim duke i informuar ata që të mos kontaktonin çiftin e martuar, të preknin qentë e tyre ose të mos kërkojnë të shohin Archien ose t’i ofrohen babagjyshit.

“Duka dhe Dukesha nuk kërkuan diçka të tillë, ata as nuk dinin për të dhe nuk kishin asnjë lidhje me përmbajtjen ose udhëzimet e ofruara”, tha një zëdhënës i pallatit për revistën “Hello”.

Princi Harry dhe Meghan Markle (Foto: Christopher Furlong/Getty Images/Guliver)

The Sun raportoi se një kërkesë e tillë kishte ardhur nga “disa nëpunës”, pa dijeninë e Harryt dhe Meghanit.

Kjo nuk është hera e parë që publiku të është indinjuar me çiftin pasi dyshja nuk dolën para fotoreporterëve në derën e spitalit pasi sërish u bënë prindër.

Në fillim të këtij viti, Meghan dhe Harry u shpërngulën nga Pallati Kensington, ku fqinjët e tyre ishin vëllai i Harryt, Princi William dhe Kate Middleton. /Telegrafi/