LAJMI I FUNDIT:

Princat dhe Princeshat arrijnë në Westminster Abbey

Princat dhe Princeshat arrijnë në Westminster Abbey

Princi Harry, Princi Andrew dhe princeshat Eugenie dhe Beatrice kanë arritur në katedralen Westminster Abbey.

Reklama

Atyre do t’u bashkohet edhe Mbreti dhe bashkëshortja Mbretëreshë në orën 12:00, raporton theguardian.

Gruaja e Harryt, Dukesha e Sussex-it, mungon sot në kurorëzimin pasi po qëndron me fëmijët e vegjël të çiftit.

Princi Harry dhe Princi Andrew nuk do të kenë asnjë rol zyrtar në ceremoninë e kurorëzimit të Charles
Lexo po ashtu Princi Harry dhe Princi Andrew nuk do të kenë asnjë rol zyrtar në ceremoninë e kurorëzimit të Charles

Anne dhe Andrew hynë së bashku me fëmijët e tyre, së bashku me Princin Harry.

Duka i Sussex u pa duke biseduar me kushërinjtë e tij.

Princi Harry dhe Princi Andrew nuk do të kenë asnjë rol zyrtar në ceremoninë e kurorëzimit të Charles. /Telegrafi/