LAJMI I FUNDIT:

Princi Harry dhe Princi Andrew nuk do të kenë asnjë rol zyrtar në ceremoninë e kurorëzimit të Charles

Princi Harry dhe Princi Andrew nuk do të kenë asnjë rol zyrtar në ceremoninë e kurorëzimit të Charles

Duka i Sussex dhe Duka i Jorkut nuk do të kenë asnjë rol zyrtar në kurorëzimin, ka konfirmuar Buckingham Palace.

Reklama

Harry dhe Andrew, të cilët nuk janë më duke punuar në familjet mbretërore, do të marrin pjesë në shërbim të shtunën, por nuk do të kryejnë ndonjë detyrë.

Të dy burrat do të mungojnë gjithashtu në kortezhin në “Gold State Coach”, ku do të shfaqen Mbreti dhe Mbretëresha e kurorëzuar nga Westminster Abbey në Pallatin Buckingham, raporton theguardian.

Andrew u tërhoq nga jeta publike pas intervistës katastrofike në Newsnight në nëntor të vitit 2019 dhe zemërimit për miqësinë me financierin e dënuar, pedofilin Jeffrey Epstein.

Djali i dytë i Mbretëreshës së ndjerë Elizabeth II vazhdoi të paguante miliona për të zgjidhur një rast të sulmit seksual civil ndaj një gruaje që ai pretendonte se nuk e kishte takuar kurrë.

Përpara zgjidhjes ligjore, nëna e tij, Mbretëresha Elizabeth II ia hoqi të gjitha rolet e nderit ushtarak, duke përfshirë titullin ushtarak, Garden Grenadier.

Nga ngacmimet në shkollë tek tragjedia e Dianës - ngjarjet që 'i dhanë formë' Mbretit Charles III
Lexo po ashtu Nga ngacmimet në shkollë tek tragjedia e Dianës - ngjarjet që 'i dhanë formë' Mbretit Charles III

Kishte kritika të zëshme për rolin shumë publik të Andrewit gjatë funeralit të nënës së tij vitin e kaluar.

Një 22-vjeçar u arrestua në Skoci dhe u akuzua për shkelje të paqes pasi Duka i Jorkut dyshohet se u sulmua teksa ecte pas arkivolit të mbretëreshës. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Jo njëherë, por dy – tanku ukrainas godet direkt atë rus nga një distancë shumë e vogël

Jo njëherë, por dy – tanku ukrainas godet direkt atë rus nga një distancë shumë e vogël

Evropa
Pas mosmarrëveshjeve për drithërat, Polonia ndalon furnizimin me armë për Ukrainën

Pas mosmarrëveshjeve për drithërat, Polonia ndalon furnizimin me armë për Ukrainën

Evropa
Pas armëpushimit në Nagorno-Karabakh, fillojnë negociatat mes përfaqësuesve armenë dhe azer

Pas armëpushimit në Nagorno-Karabakh, fillojnë negociatat mes përfaqësuesve armenë dhe azer

Azia
Uji në Hënë krijohet nga një forcë misterioze që vjen nga Toka

Uji në Hënë krijohet nga një forcë misterioze që vjen nga Toka

Botë
Me tankun e sekuestruar, ukrainasit goditën istikamet e forcave ruse - disa u detyruan të dorëzohen

Me tankun e sekuestruar, ukrainasit goditën istikamet e forcave ruse - disa u detyruan të dorëzohen

Evropa
Cili është qëllimi i vërtetë i Azerbajxhanit në Nagorno-Karabakh: Krijimi i një qeverie legale apo spastrimi etnik i armenëve

Cili është qëllimi i vërtetë i Azerbajxhanit në Nagorno-Karabakh: Krijimi i një qeverie legale apo spastrimi etnik i armenëve

Evropa
Kalo në kategori